فیلتر


دسته بندی نتایج

آنتن مرکزی سیماران

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

انواع آنتن مرکزی سیماران

در این صفحه از سایت سیماران سل می توانید برای خرید آنتن مرکزی سیماران اقدام نمایید و با بهترین قیمت انواع آنتن های مرکزی و مدل های مختلف آن را مشاهده کنید.

معرفی آنتن مرکزی سیماران + کاربردها و مزایای آنتن مرکزی

شاید برای خانه های یک یا دو واحدی، خرید آنتن های معمولی به صرفه ترین کار باشد، اما وقتی صحبت از برج های چند ده طبقه به میان می آید اوضاع متفاوت است. در این شرایط، نصب این آنتن ها سبب هزینه های ناخواسته می شود. به علاوه، مراحل نصب و اجرای این آنتن ها احتمالا چندان راحت نیست. به همین دلیل، در این نوع ساختمان های مسکونی بزرگ، از آنتن مرکزی استفاده میشود.

در ادامه علاوه بر معرفی آنتن مرکزی سیماران، به کاربردها و مزایای استفاده از این نوع آنتن خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

پکیج آنتن مرکزی

پکیج آنتن مرکزی

آنتن مرکزی چیست؟

آنتن مرکزی( به انگلیسی Master TV) نوعی از آنتن است که جهت اتصال تلویزیون های ساختمان های مسکونی به شبکه های متعدد به کار می رود. تلویزیون ها به واسطه ی یک آنتن مرکزی به کانال های تلویزیونی اتصال می یابند. اینکه این آنتن ها چه موج های تلویزیونی و رادیویی را دریافت کنند وابسته به نوع و مدل آنتن ها است. آنتن های مرکزی سیگنال هایی مثل FM را از مرکز می گیرند و آن ها را به همه ی گیرنده های مجموعه که به آنتن متصل هستند می فرستند. این دستگاه ها مانند انواع معمولی آن، قابلیت دریافت سیگنال های UHF و VHF را هم دارند. دریافت سیگنال های رادیویی و تلویزیونی و سپس پخش آن ها، توسط یک آنتن سرپرست یا اصلی صورت می گیرد. سیگنال ها بعد از دریافت و بهبود توسط کابل ها، سوئیچ ها، تقویت کننده ها و تقسیم کننده ها، به گیرنده ها فرستاده خواهد شد.

آنتن مرکزی سیماران

آنتن مرکزی سیماران، با پردازش فرکانس های آنالوگ و دیجیتال دریافت شده از فضای اطراف، تصویری با کیفیت را بر روی صفحه ی تلویزیون خانه ی شما خواهد آورد.

پکیج آنتن مرکزی سیماران، شامل مواردی مثل آنتن مرکزی، تقویت کننده، تقسیم کننده و F کانکتر است. این پکیج ها خود چند نمونه دارند. پکیج ساختمان 12 واحدی، پکیج ساختمان 24 واحدی و پکیج ساختمان های بیشتر از 24 واحد، مواردی از این پکیج ها می باشند.

آنتن مرکزی سیماران چه مزایایی دارد؟

  1. سیگنال لازم برای نمایش شبکه های مختلف را در هر واحد ساختمانی تامین می کند.
  2. از به وجود آمدن نویز پیشگیری می کند.
  3. استفاده، نگهداری و تعمیر آن با هزینه های معقول قابل انجام است.
  4. تصویر کانال های مختلف را با کیفیت مشابه تامین می کند.
  5. همچنین می توان از آن، جهت دریافت تصویرهای دوربین های مداربسته ی ساختمان استفاده کرد.
  6. می توان کانالی اختصاصی برای ساختمان به وجود بیاورد.

سیستم آنتن های مرکزی

آنتن مرکزی با قرارگیری قسمت های متعدد آنتن در جای خودشان، شامل دریافت، تقویت و انتقال، عمل می کند. می توان از مدل های متعدد آنتن ها و مبدل ها برای گرفتن سیگنال های واردشده از فرستنده استفاده کرد. تقویت کننده های درون آنتن باعث از بین رفتن نویز و سیگنال های ورودی ضعیف می شوند. نهایتا کابل های اختصاصی ( کواکسیال) این سیگنال های تقویت شده را به سمت گیرنده های مورد نظر می فرستند.

انواع آنتن مرکزی

شما برای خرید آنتن مرکزی مناسب خود باید به موارد متعددی توجه کنید. سیگنال های ارسالی و گیرنده های متصل، میزان و نوع فرکانس دریافت شده عواملی هستند که شما را به سمت خرید آنتن های مرکزی مختلف سوق می دهند. در ادامه به معرفی انواع آنتن های مرکزی می پردازیم.

آنتن مرکزی ماهواره ای: از این نوع آنتن، برای گرفتن و پخش کردن سیگنال های ماهواره ای در بین انواع گیرنده ها استفاده می شود. البته سیگنال های تلویزیونی را هم می شود از این آنتن دریافت کرد.

تقویت کننده آنتن مرکزی

تقویت کننده آنتن مرکزی

آنتن مرکزی مستر تلویزیون( Master TV): آنتن مرکزی سیماران از این نوع است. این آنتن، سیگنال های تلویزیونی با پهنای باند مختلف را تقویت می کند. در این آنتن ها، به دلیل وجود سیستم تقویت کننده، سیگنال هایی پر قدرت و بدون نویز به دست گیرنده می رسند. به همین دلیل، تصاویر این آنتن ها، کیفیت بسیار بالایی دارند.

آنتن مرکزی دوربین های مداربسته: از این آنتن ها جهت منتقل کردن تصویر، ویدئو و صدا از دوربین های مداربسته بر روی گیرنده های تلویزیونی استفاده می شود. این سیگنال ها به طور عمومی پخش نمی شوند و بایستی از کابل های هم محور استفاده کرد.

آنتن تحت شبکه: این مورد، جهت پخش کردن محتوای اینترنتی به کار برده می شود. کاربران، می توانند از این آنتن جهت استفاده از محتوای مختلف اینترنتی، رادیویی و تلویزیونی استفاده کنند. همچنین می توان از آن جهت هوشمند کردن برج های لاکچری بهره برد. بنا به دلایل گفته شده، برای خرید این نوع آنتن مرکزی، باید میزان بودجه ی بیشتری در نظر گرفت.

نحوه ی اتصال آنتن های مرکزی به سایر دستگاه ها

در یک آنتن مرکزی، این قابلیت وجود دارد که با فشار دادن دکمه ی کنترل، بتوان میان شبکه ها و مانیتورینگ دوربین های مداربسته جا به جا شد.

خرید آنتن مرکزی سیماران

مانند همه ی تجهیزات ساختمانی، آنتن مرکزی سیماران را هم می توان در انواع مختلف و برای مصارف متفاوت خریداری کرد. افزون بر مدل آنتن، عوامل دیگری مثل میزان و نوع سیم کشی، اندازه ی ساختمان، تعداد واحدها و هزینه های نصب می تواند در تعیین قیمت نهایی آنتن های مرکزی تاثیرگذار باشند.

البته ساکنان ساختمان های مسکونی، با خرید یک آنتن مرکزی سیماران، دیگر احتیاجی به خرید آنتن برای هر واحد متمایز ندارند. این مسئله به خودی خود، قیمت خرید را تا حد زیادی کاهش می دهد. اما با توجه به ساز و کار این نوع آنتن ها، هر چه تعداد واحدهای ساختمان بیشتر باشد، بایستی هزینه ی بیشتری برای خرید آن کرد.

اسپلیتر سیماران

اسپلیتر سیماران

 جمع بندی

در ساختمان های بزرگ، با تعداد زیادی واحد مسکونی، نصب و اجرای آنتن معمولی برای هر واحد مجزا، کار وقت گیر و پرهزینه ای می باشد. از طرفی، ارتفاع زیاد این ساختمان ها، سبب کارکرد ناقص آنتن های معمولی می شود. اما با به کار گرفتن آنتن مرکزی سیماران این مشکلات حل می شود. این آنتن، سیگنال های دریافتی از فرستنده را با تجهیزات مخصوص خود تقویت می کند و آن ها را به گیرنده های تلویزیونی می فرستد. قیمت خرید این آنتن های مرکزی بسته به واحدهای ساختمانی شما متفاوت می باشند.

امیدواریم از این مقاله بهره ی کافی برده باشید.